Sklep internetowy – Salesforce Commerce Cloud

Salesforce Commerce Cloud

Salesforce Commerce Cloud to platforma umożliwiająca utworzenie sklepu internetowego, odpowiadającego potrzebom każdej firmy. Od wyspecjalizowanej działalności, polegającej na sprzedaży wąskiego asortymentu specyficznych produktów, aż po wielkie sklepy wielobranżowe, wymagające kompleksowej obsługi, automatyzacji i rozwiązań dostosowanych do dużej skali działań.

Commerce Cloud to nie tylko kreator sklepu internetowego. To platforma, która ma na celu zapewnić klientowi inteligentną ścieżkę doświadczeń, co odczuje on jako zbiór korzyści, wpływających bezpośrednio na jego decyzje zakupowe. Są to m.in. dostosowanie oferty do jego preferencji, inteligentny dobór produktów komplementarnych, trafne podpowiedzi produktowe czy automatyczne pakietowanie, mające na celu usprawnienie zakupów i zapewnienie kompletności zamówień.

Twój idealny sklep internetowy dzięki Salesforce Commerce Cloud

Dzięki Commerce Cloud, utworzysz sklep internetowy, który będzie równie zachęcający i równie skuteczny w każdym kanale komunikacji. Zarówno poprzez komputer stacjonarny, laptop, smartfon, tablet czy inne urządzenia z funkcjami multimedialnymi, umożliwi kupującym wygodne i skuteczne zakupy. Dodatkowo, Twój klient skorzysta z nieocenionych zalet wielokanałowości. Będzie mógł rozpocząć eksplorowanie Twojego sklepu na jednym urządzeniu, uzyskać spersonalizowane informacje o wybranym produkcie na innym, na kolejnym zaś sfinalizować transakcję.

Dzięki wielokanałowości i śledzeniu aktywności użytkowników, praktycznie do zera spadnie ryzyko, że klient nie dokona zakupów w Twoim sklepie przez jakiekolwiek niedociągnięcia techniczne. Jeśli pozostawi w koszyku produkty, ale nie sfinalizuje transakcji, będziesz miał możliwość, by się z nim kontaktować, przypominać mu o niedokończonych zakupach czy oferować różnorodne zachęty do powrotu.

Korzystając z wysoko rozwiniętej, potrafiącej trafnie przewidywać zachowania i potrzeby sztucznej inteligencji, nie musisz już analizować ręcznie danych, które pozyskuje Twoja strona internetowa. Nie będziesz także zmuszony, by używać w tym celu zewnętrznych narzędzi, które często nie zapewniają idealnej integracji z platformą, na której zbudowany jest Twój sklep. Dzięki temu, że sztuczna inteligencja Salesforce (Einstein) jest ściśle zintegrowana z Commerce Cloud, zyskasz doskonałego doradcę i będziesz na bieżąco monitorował działanie sklepu. Twoi klienci będą na bieżąco otrzymywali idealnie dopasowane rekomendacje zakupowe, zaoszczędzą czas i dokonają większych zakupów przy wyższym poziomie zadowolenia. W zamian za pozostawione w formularzach kontaktowych dane, otrzymają kupony rabatowe czy dostęp do ekskluzywnych ofert. Stworzysz także dla nich korzystny program lojalnościowy z wieloma benefitami.

Integracja Commerce Cloud z marketingowymi narzędziami Salesforce, takimi jak Salesforce Sales Cloud czy Salesforce Marketing Cloud umożliwia kierowanie spersonalizowanych reklam do osób, które poszukują lub interesują się produktami dostępnymi w Twojej ofercie. Dzięki korzystaniu z kombinacji narzędzi Salesforce, zyskasz jeszcze więcej kontroli i instrumentów, by rozwijać swój sklep, zwiększać jego obroty oraz zarządzać nim w możliwie najefektywniejszy sposób.

Korzystając z tego narzędzia, dołączysz do najlepszych. Przykładowe firmy z długiej listy podmiotów korzystających z Salesforce Commerce Cloud, to m.in. GoPro, Fila, Converse, Pandora, Puma czy Under Armour.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *